Poniżej znajduje się lista zawierająca 62 przykłady polskich startupów technologicznych, które z sukcesami podbijają krajowy jak i światowy rynek dzięki pionierskim technologiom – to jedne z najlepszych i najszybciej rozwijających się startupów w Polsce.

Lista 62 polskich startupów technologicznych:

1. Symmetrical

Symmetrical.ai to polski start-up założony przez Piotra Smolenia oraz Daniela Wartołowskiego. Piotr Smoleń to seryjny przedsiębiorca, który wcześniej stworzył i sprzedał spółkę Turbine Analytics, a także był partnerem w funduszu VC Data Ventures. Początkowo Symmetrical skupiał się na umożliwienie wcześniejszej wypłaty pensji pracownikom przez pracodawcę, natomiast obecna strategia start-upu koncentruje się na stworzeniu kompleksowego systemu do zarządzania payrollem w firmie. Ostatnia runda inwestycyjna opiewała na 5.6 miliona euro.

Strona Internetowa: www.symmetrical.ai


2. Booksy

Booksy to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych polskich startupów. Startup odniósł nie tylko sukces na rodzimym rynku, ale także świetnie radzi sobie na rynkach zagranicznych. Booksy błyskawicznie podbiło serca Polaków i i stało się nieodłącznym narzędziem w rękach klientów do umawiania spotkań w salonach fryzjerskich czy kosmetycznych. Ale Boosky to nie tylko platforma rezerwacji usług, ale również systemem do zarządzania salonami – to właśnie salony są klientami płacącymi za licencję. Booksy zostało założone w 2014 roku przez Stefana Batorego i Konrada Howarda. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to właśnie Booksy będzie znane jako pierwszy polski unicorn, czyli startup z wyceną ponad 1 miliard dolarów. Ostatnia runda inwestycyjna opiewała na 70 milionów euro.

Strona Internetowa: www.booksy.com


3. Znanylekarz / Docplanner

DocPlanner, to jeden z największych i odnoszących największe sukcesy polskich start-upów. Czym jest Doc Planner? W skrócie jest to platforma do umawiania spotkań ze specjalistami świadczącymi usługi medycznych, a także do pozyskiwania opinii na temat tych specjalistów. Docplanner dokonał kilku spektakularnych przejęć w branży, jednym z nich było połączenie sił z hiszpańskim startupem Doctoralia.

Strona Internetowa: www.znanylekarz.pl


4. Tylko

Tylko to polski start-up, dzięki któremu za pomocą rozszerzonej rzeczywistości możemy łatwo zaprojektować własne meble na wymiar. Z usług Tylko korzystają tysiące użytkowników, a firma sprzedaje swoje produkty głównie za granicę. Startup założyli Jacek Majewski, Hanna Kokczyńska, Mikołaj Molenda i Benjamin Kuna. Ich strona internetowa pozwala na łatwą i prostą customizację mebli, a sam proces komponowania mebli wydaje się być bardziej zabawą niż procesem zakupowym. Tylko, to idealny przykład startupu, który zidentyfikował realną potrzebę grupy docelowej, co w efekcie przełożyło się na ogromny sukces i niesłabnącą popularność stworzonego rozwiązania.

Strona Internetowa: www.tylko.com


5. Brainly

Brainly to polski startup, który również odnosi ogromne sukcesy na rynkach globalnych, a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz Indiach. Brainly łączy poszukujących informacji uczniów z osobami, które są w stanie im pomóc odpowiedzieć na trapiące pytania. W Polsce Brainly działało długo pod marką zadane.pl Jednym z założycieli i CEO jest Michał Borkowski, a firma ma swoje korzenie w Krakowie.

Strona Internetowa: www.brainly.pl


6. Zapakuj.to/Packhelp

Packhelp to polski startup, który został założony w 2015 r.przez Macieja Woźniczko, Macieja Zająca, Wojciecha Sadowskiego i Konrada Kwiatkowskiego. Umożliwia on samodzielne projektowanie i zamawianie spersonalizowanych opakowań bez komunikacji z drukarnią. Dzięki Packhelp, użytkownik korzysta jedynie z bardzo łatwej w obsłudze aplikacji webowej, a minimalny wolumen zamówienia to zaledwie 30 sztuk. Na sam pomysł startupu, założyciele wpadli gdy okazało się, że znalezienie drukarni do produkcji tak małej wielkości zamówień jest problematyczna. Do grona klientów Packhelp może zaliczyć m.in. H&M, Uber, Google czy CD Projekt RED.

Strona Internetowa: www.zapakuj.to


7. Nomagic

Nomagic jest warszawskim startupem, który wspiera zaawansowane procesy logistyczne przy użyciu sztucznej inteligencji. Roboty, czy raczej przemysłowe ramiona robotyczne, mogą w zautomatyzowany sposób skompletować zamówienia dokonywane online. Spółka pozyskała już kilkanaście milionów dolarów finansowania, a jej założycielami są Kacper Nowicki, były szef biura Google w Warszawie oraz Marek Cygan – zwycięzca wielu konkursów programistycznych.

Strona Internetowa: www.nomagic.ai


8. Clickmeeting

Clickmeeting to polska platforma do organizacji webinarów oraz webkonferencji. Clickmeeting to przykład startupu, który znacząco rozwinął się z powodu pandemii COVID-19 – liczba osób korzystających z tego polskiego narzędzia przekroczyła rekordowe 2 miliony osób w 2020 roku.

Strona Internetowa: www.clickmeeting.com


9. Devskiller

DevSkiller to polska platforma ułatwiająca i automatyzująca rekrutację programistów. Platforma pozwala na kompleksową weryfikację wiedzy i umiejętności programisty przy użyciu narzędzia TalentScore oraz metodologii RealLifeTesting™. Platforma oferuje także przedsiębiorstwom narzędzie do zarządzania talentami w organizacji – TalentBoost. Spółka została założona w 2012 roku, a jednym z jej współwłaścicieli i jednocześnie prezesem jest Jakub Kubryński. DevSkiller cieszy się ogromną popularnością niemal na całym świecie, dzięki innowacyjnym narzędziom, które ułatwiają rekrutację osób do zespołów developerskich – z ich usług skorzystały takie przedsiębiorstwa jak PayPal, Deloitte, ING, czy Jet2.com.

Strona Internetowa: www.devskiller.com


10. Dataplace.ai

DataPlace, to przedsiębiorstwo dostarczające informacji o zachowaniach konsumentów w świecie offline na podstawie danych z urządzeń mobilnych. Wcześniej firma znana była pod marką Placeme. Dataplace używa technologii takich jak sztuczna inteligencja oraz machine learning, w połączeniu z danymi geoprzestrzennymi. Jednym z założycieli spółki,  jest Hubert Guzera, który pełni także rolę CEO Dataplace. Z rozwiązań firmy korzystają już m.in. Carrefour, P&G, Coca-Cola czy PKO BP.

Strona Internetowa: www.dataplace.ai


11. Skriware

Skriware tworzy nowoczesne rozwiązania edukacyjne, przy wykorzystaniu najnowszych technologii: robotów takich jak Skribot, oraz zaawansowanych drukarek 3D (Skrinter, Skriware), przez co startup ten można zaliczyć do segmentu EdTech. Przedsiębiorstwo oferuje kompleksowe laboratorium edukacyjne SkriLab, które zawiera nie tylko wymienione wcześniej roboty, czy drukarki, ale także platformę webową, aplikację na urządzenia mobilne, bazę modeli 3D, materiały edukacyjne, zestaw konstrukcyjny SkriKit oraz narzędzia do projektowania modeli 3D. Skriware powstał w 2015 roku z inicjatywy Daftcode – firmy działającej w modelu venture building, co w dużym skrócie oznacza przedsiębiorstwo zajmujące się budowaniem nowych startupów.

Strona Internetowa: www.skriware.com


12. CallPage

CallPage to polski startup, który został założony przez trójkę młodych Ukraińców w składzie: Ross Knap, Andriy Tkachiv i Sergey Butko, którzy poznali się w Krakowie. Sam pomysł wyszedł od Rossa i Sergeya, którzy chcieli stworzyć oprogramowanie pozwalające na błyskawiczne oddzwonienie do klienta od jego pojawienia się na stronie i pozostawieniu numeru kontaktowego. CallPage pomaga w osiągnięciu większej konwersji klientów – kiedy osoba zainteresowana produktem lub usługą ma pytania dotyczące oferty, to zamiast tracić czas na szukanie informacji, zostawia swój numer telefonu i konsultant firmy ekspresowo do nich oddzwania. CallPage dodatkowo oferuje system CRM do zarządzania kontaktami. Jednym z pierwszych inwestorów był Rafał Brzoska i fundusz bValue, którego Ross Knap przypadkowo poznał w samolocie.

Strona Internetowa: www.callpage.io


13. Cosmose

Cosmose to polski startup założony przez Miron Mironiuka, który osiągnął spory sukces szczególnie w Azji. Cosmose łączy sklepy stacjonarne z ponad 1 miliardem użytkowników smartfonów. Aplikacja potrafi z dużą dokładnością, nawet do kilku metrów, zlokalizować klienta w konkretnym sklepie stacjonarnym, dzięki czemu portale reklamowe takie jak Facebook czy Google będą w stanie lepiej profilować reklamy oraz dopasowywać oferty promocyjne. Oczywiście są to reklamy odwiedzanego sklepu takie jak  np. aktualne promocje. Ze względu na mocną pozycję w Azji, Cosmose współpracuje z Didi (chiński odpowiednik Ubera), Youku (chiński odpowiednik YouTube) oraz Weibo (chiński odpowiednik Twittera). Ostatnia runda inwestycyjna opiewała na 15 milionów euro.

Strona Internetowa: www.cosmose.co


14. TalentAlpha

Talent Alpha jest polskim startupem mającym na celu łączenie małych i średnich firm programistycznych z dużymi klientami. Pomagają oni w ten sposób mniejszym firmom z branży IT (software house’om) przejmować outsourcowane projekty przez duże korporacje. Założycielami start-upu są bardzo doświadczeni przedsiębiorcy: CEO Przemysław Berendt był wiceprezesem światowego giganta outsourcingu – Luxoftu, Mike Kennedy był dyrektorem wykonawczym w Goldman Sachs, a Szymon Niemczura zakładał takie spółki jak Codewise czy Kontakt.io.

Strona Internetowa: www.talent-alpha.com


15. Worksmile

Worksmile (dawniej Fitqbe) oferuje kompleksowe rozwiązania dla działów HR, od organizacji wydarzeń sportowych, przez prowadzenie budżetów menadżerskich, a także zarządzanie Zakładowymi Funduszami Świadczeń Socjalnych. Jednym z inwestorów w Worksmile jest Pracuj Ventures, fundusz Grupy Pracuj.

Strona Internetowa: www.worksmile.com


16. Stethome

Stethome to innowacyjny polski startup, który stworzył pierwszy na świecie inteligentny stetoskop pozwalający na kontrolę pracy układu oddechowego. Urządzenie stworzone przez startup działa niezwykle prosto i intuicyjnie – wystarczy przyłożyć je do klatki piersiowej, a dzięki wsparciu smartfona urządzenie pozwala zidentyfikować, czy rodzaj kaszlu naszego dziecka jest niepokojący.  Startup powstał w 2016 roku, a jednym z jego inwestorów jest TDJ Pitango.

Strona Internetowa: www.stethome.com


17. Brand24

Brand24 to narzędzie, które pozwala na skuteczny monitoring Internetu i mediów społecznościowych. Pozwala ono również na poznanie i zrozumienie opinii internautów na temat wskazanych firm, marek, czy produktów. Na czele Brand24 stoi jego charyzmatyczny prezes i założyciel Michał Sadowski.

Strona Internetowa: www.brand24.pl


18. Sunroof

SunRoof to międzynarodowy startup tworzący dachy solarne 2w1, rozwiązania wspierające inteligentne zarządzanie energią, a także innowacyjne fasady, które produkują ekologiczną energię elektryczną bez konieczności instalowania tradycyjnych paneli fotowoltaicznych. Obecnie spółka działa w Skandynawii, w Polsce – gdzie posiada m.in. centrum badawczo-rozwojowe – oraz w Kenii.

Strona Internetowa: www.sunroof.se


19. Beesfund

Beesfund to polska platforma społecznościowego finansowania udziałowego, czyli tzw. equity crowdfunding (inaczej – crowdfunding udziałowy), założona w 2012 roku przez przedsiębiorcę Arkadiusza Regieca. Beesfund umożliwia przedsiębiorstwom pozyskiwanie kapitału poprzez emisję akcji w ramach crowdfundingu udziałowego, która skierowana jest do rozproszonych inwestorów indywidualnych. Najsłynniejszą kampanią crowdfundingową Beesfund jest kampania crowdfundingowa utytułowanego klubu piłkarskiego – Wisły Kraków. 

Strona Internetowa: www.beesfund.com


20. Emiteo

Emiteo to jedna z najmłodszych platform crowdfundingowych na polskich rynku, której założycielem jest Dawid Paczka, natomiast  jednym z inwestorów jest Maciej Filipkowski. Platforma Emiteo również umożliwia przedsiębiorstwom pozyskiwanie kapitału poprzez emisję akcji w ramach crowdfundingu udziałowego. Jedną z nadchodzących emisji na platformie Emiteo będzie kampania crowdfundingowej klubu sportowego KTS Weszło, założonego przez znanego dziennikarza sportowego Krzysztofa Stanowskiego. 

Strona Internetowa: www.emiteo.pl


21. Justjoinit

Justjoinit to jeden z tych start-upów, które nie potrzebowały pieniędzy inwestorów aby odnieść niebywały sukces. Dzisiaj jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych portalów pracy skierowanych do branży IT, co zawdzięcza nietuzinkowej komunikacji oraz oryginalnemu marketingowi.

Strona Internetowa: www.justjoin.it


22. Dietly

Dietly.pl to startup będący nowoczesną platformą typu marketplace w obszarze rozwiązań dietetycznych. Oferta platformy obejmuje ponad 400 marek działających na polskim rynku cateringu dietetycznego. W 2021 roku większościowym udziałowcem Dietly.pl stał się właściciel sklepów Żapka. Twórcy platformy, Przemysław Skokowski i Waldemar Pieniak, pozostali w rolach osób zarządzających i udziałowców.

Strona Internetowa: www.dietly.pl


23. Tidio

Tidio to startup, który stworzył chat biznesowy będący jednym z najpopularniejszych tego typu rozwiązań na świecie. Tidio oferuje przedsiębiorstwom rozwiązania pozwalające na szybszy kontakt i łączenie się potencjalnymi klientami, co w efekcie przekłada się na zwiększoną sprzedaż oferowanego produktu lub usługi. Co ciekawe o pozycję największego gracza na rynku chatów w czasie rzeczywistym, firma rywalizuje z innym polskim rozwiązaniem do komunikacji z klientem – Livechat

Strona Internetowa: www.tidio.com


24. Jutro Medical

Jutro Medical, to poradnia lekarska oferująca wizyty refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nowoczesność i innowacja JutroMedical polega na połączeniu telemedycyny i tradycyjnych wizyt w gabinecie. Po pobraniu aplikacji, pacjent może skorzystać z teleporady na czacie lub rozmowy za pośrednictwem wideo z lekarzem. Dodatkowo możliwe jest uzyskanie e-skierowania, e-zwolnienia i e-recepty bezpośrednio w aplikacji mobilnej.

Strona Internetowa: www.jutromedical.com


25. Upacjenta

Upacjenta to start-up, który realizuje badania krwi bezpośrednio w domach klientów. Aby jeszcze bardziej ułatwić i usprawnić ten proces, wyniki badań mogą być konsultowane zdalnie. Z takiej formy badań skorzystało już blisko kilkaset tysięcy Polaków. Start-up nabrał wiatru w żagle, szczególnie w trakcie pandemii COVID-19 i bardzo dobrze odnajduje się w post-pandemicznej rzeczywistości.

Strona Internetowa: www.upacjenta.pl


26. Lunching.pl

Lunching.pl to platforma, która zajmuje się dostawą posiłków do biur jako benefit pracowniczy, a także promuje firmowe dopłaty do posiłków pracowniczych. Lunching.pl wskazuje, że posiłki pracownicze oferowane przez pracodawcę nie tylko zwiększają efektywność zespołu, ale także poprawia jakość miejsca pracy i zwiększa lojalność i motywacje zespołu. Platforma posiada również rozległą sieć współpracujących restauracji, co pozwala lokalom gastronomicznym dotrzeć do większej ilości klientów poprzez nowe źródło zamówień, a sam lokal realizuje jedno zbiorcze zamówienia o konkretnej godzinie.

Strona Internetowa: www.lunching.pl


27. SonarHome

SonarHome to start-up, który pozwala na darmową wycenę, a także szybką sprzedaż nieruchomości. Zarówno proces wyceny jak i sprzedaż nieruchomości mogą się odbyć nawet w kilka dni. Jednym z powodów, dzięki któremu SonarHome umożliwia tak szybkie przeprowadzenie transakcji jest to, iż samemu skupuje nieruchomości i zajmuje się ich renowacją, remontem, a później odsprzedażą, co pozwala jednocześnie na realną wycenę innych nieruchomości.

Strona Internetowa: www.sonarhome.pl


28. DobryMechanik

DobryMechanik.pl to polski startup technologiczny który ułatwia kierowcom podjęcie decyzji o wyborze mechanika, a także zapewnia szybkie umawianie wizyty w wybranym warsztacie samochodowym. Jest to swoisty doradca motoryzacyjny, który pomaga klientom w podjęciu niezwykle ważnej decyzji – komu powierzą naprawę lub konserwację ich samochodu.

Strona Internetowa: www.dobrymechanik.pl


29. Emplocity

Emplocity stworzyło chatbota, który zastępuję rekruterów w procesie rekrutacji kandydatów do pracy. Chatbot ma rolę osobistego doradcy zawodowego: pyta o doświadczenie, umiejętności i znajomość języków obcych, a także o oczekiwania finansowe. Z rozwiązania stworzonego przez Emplocity korzystają m.in. PKO BP, BNP Paribas, BGK, Budimex, DPD czy NEUCA.

Strona Internetowa: www.emplocity.com


30. SmartHotel

SmartHotel to polski startup, który tworzy produkty i usługi usprawniające komunikację gości hotelowych z recepcją z wykorzystaniem nowych technologii, w tym smart TV z systemem Android TV oraz chatbotów na Facebook Messengerze. Hotelowa aplikacja SmartHotel integruje się z systemami zarządzania obiektami hotelarskimi, umożliwiając gościom szybkie załatwienie spraw związanych z ich pobytem. Dzięki temu goście mogą w szybki i wygodny sposób uzyskać potrzebne im informacje, zgłosić problem lub zamówić dodatkowe usługi, bez konieczności dzwonienia lub odwiedzania recepcji.

Strona Internetowa: www.mysmarthotel.com


31. Hotailors

Hotailors to polski startup, oferujący platformę do organizowania podróży służbowych (tzw. booking) oraz do rozliczania tych wyjazdów. Zgodnie z informacjami przedstawionymi na stronie internetowej startupu, stworzone rozwiązanie pozwala na organizację podróży służbowych o 90% szybciej i o 30% taniej. Startup jako pierwsza firma z Polski dostał zaproszenie do programu akceleracyjnego SAP.iO, organizowanego przez przedsiębiorstwo technologiczne SAP.

Strona Internetowa: www.hotailors.com


32. PushPushGo

PushPushGo jest krakowskim startupem działającym w segmencie notyfikacji web push, które na przestrzeni ostatnich kilku lat stały się niezwykle popularnym kanałem do pozyskiwania i utrzymywania retencji klientów. Startup wskazuje, że ich rozwiązanie nie tylko angażuje użytkowników, ale także przyczynia się do wzrostu ruchu na stronie oraz zwiększa przychody. Z rozwiązań PushPushGo skorzystały takie firmy jak McDonald’s, TUI, Pandora, czy Travelist.

Strona Internetowa: www.pushpushgo.com


33. Infermedica

Startup Infermedica oferuje platformę, która zbiera podstawowe dane na temat pacjenta (w tym m.in. to: ile ma lat, co go boli, jaka jest intensywność odczuwanego bólu, czy zmaga się z chorobami, gdzie był w ostatnim czasie), a następnie ocenia prawdopodobieństwo występowania różnych dolegliwości, czy chorób. Po zebraniu odpowiednich danych platforma rekomenduje dalsze kroki – może skierować pacjenta na telekonsultację, wizytę u lekarza albo zalecić natychmiastowe zgłoszenie się na pogotowie – całość dzieje się przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Strona Internetowa: www.infermedica.com


34. UXPin

UXPin to polski startup zajmujący się tworzeniem oprogramowania do tworzenia makiet i prototypów, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Narzędzie tworzone przez UXPin usprawnia proces tworzenia makiet i prototypów poprzez udostępnie gotowych komponentów oraz niezwykle łatwą i intuicyjną współpracę zespołów, co znacząco zwiększa ich efektywność i produktywność. Z narzędzi tworzonych przez UXPin korzystały takie uznane przedsiębiorstwa jak: PayPal, HBO, Sapient, Autodesk, Sony, Microsoft, czy Netflix.

Strona Internetowa: www.uxpin.com


35. PerfectGym

PerfectGym oferuje zaawansowane rozwiązanie technologiczne, które jest przeznaczone do zarządzania siłowniami oraz klubami fitness. Na platformie każdy zarządca klubu może oglądać i analizować statystyki aktywności klientów, harmonogramy pracy trenerów i spa. System odpowiada za płatności i faktury, a także pomaga w prowadzeniu relacji, np. programów lojalnościowych czy wysyłaniu promocji.

Strona Internetowa: www.perfectgym.com


36. Elmodis

Startup Elmodis zajmuje się monitoringiem silników elektrycznych i na bazie analizy prądu pomaga przynieść przedsiębiorstwu nawet 30% oszczędności. Pierwszym inwestorem w Elmodis był polski fundusz Innovation Nest, następnie krakowska firma przyciągnęła do siebie znacznie poważniejszego gracza – amerykański Intel Capital wraz z SET Ventures. Współzałożycielem i prezesem Elmodis jest dr inż. Artur Hanc, który jest twórcą kilku opatentowanych technologii, m.in. metody i systemu odladzania elektrycznych kabli trakcyjnych czy urządzenia do lokalizacji uszkodzeń w elementach konstrukcyjnych.

Strona Internetowa: www.elmodis.com


37. Estimote

Działalność start-upu Estimote opiera się na wykorzystaniu technologii beacon. Był to jeden z pierwszych startupów na świecie, który zaproponował kompletny pomysł na zagospodarowanie tej innowacji – wykorzystywanej np. w iPhone’ach po wprowadzeniu odbiorników iBeacon. Dzięki innowacyjnemu produktowi, startup stał się niezwykle popularnym rozwiązaniem na całym świecie, a z jego produktów skorzystały takie przedsiębiorstwa jak: Amazon, Nike, Apple, FedEx, Coca-Cola, czy nawet NASA.

Strona Internetowa: www.estimote.com


38. Edrone

Produkt wytwarzany przez startup edrone kierowany jest do dużych i średnich sklepów internetowych, które chcą rozumieć zachowanie swoich klientów i następnie wykorzystywać nabytą wiedzę, by we właściwym miejscu i czasie wyświetlać im precyzyjnie dobraną ofertę. Portfolio funkcjonalności to narzędzia Marketing Automation, On-Site Marketing, dynamiczne rekomendacje oparte na sztucznej inteligencji, a także funkcjonalności wspierające obsługę klienta, w tym CRM dedykowany eCommerce.

Strona Internetowa: www.edrone.me


39. Mosaico

Mosaico to krakowski start-up, który oferuje platformę finansowania społecznościowego (equity crowdfunding, crowdfunding udziałowy) opartą na technologii blockchain. Za Mosaico stoi Rahim Blak, znany m.in. z takich przedsięwzięć jak wspomniany wyżej startup Edrone, czy agencja ClickUp. Z takiego rodzaju innowacyjnego crowdfundingu przy wykorzystaniu technologii blockchain skorzystał chociażby były polityk i uznany przedsiębiorca Janusz Palikot wraz ze swoim projektem – Beczki Palikota.

Strona: www.mosaico.ai


40. Seedia

Seedia zajmuje się produkcją inteligentnych i ekologicznych ławek miejskich. Wyposażenie ławek uwzględnia punkt dostępowy do internetu, ładowarkę, czy nawet panel fotowoltaiczny. Ławki mogą być również częścią wiaty przystankowej – co więcej, konstrukcja może być także doposażona w kosz na śmieci, który sam informuje odpowiednie służby, kiedy jest pełen.

Strona Internetowa: www.seedia.city


41. SiDLY

Start-up SiDLY od kilku lat wdraża system teleopieki m.in. w samorządach i jednostkach biznesowych. Zgodnie z przedstawionymi przez SiDLY informacjami, spółka jest jedynym w Polsce producentem systemu telemedycznego opartego o opaskę telemedyczną z certyfikatem medycznym, która dedykowana jest m.in. do monitorowania parametrów życiowych osób objętych usługą teleopieki.

Strona Internetowa: www.sidly.eu


42. Synerise

Synerise to narzędzie pozwalające na szybkie przetwarzanie dużych ilości danych. Na podstawie jego rekomendacji firmy z branży sprzedażowej, marketingowej czy telekomunikacyjnej mogą później podejmować lepsze decyzje. Firma działa na rynku od 2013 roku, a głośno stało się o niej m.in. ze względu na bliską współpracę z Microsoftem.

Strona Internetowa: www.synerise.com


43. SALESmanago

SALESmanago to dojrzały krakowski startup, który jest liderem na świecie w kategorii platform marketing automation. Platforma cieszy się ogromną popularnością na całym świecie i jest świetnie oceniana przez użytkowników, co zaowcowało wieloma nagrodami. Platforma oferuje niezwykle kompleksowy zestaw narzędzi – począwszy od systemu CRM, przez narzędzia do email i mobile marketingu, kończąc na powiadomieniach web push, live chat, czy marketing automation. A to oczywiście tylko kilka, z całej gamy narzędzi, które oferuje platforma SALESmanago.

Strona Internetowa: www.salesmanago.com


44. Golem Factory

Golem to jeden z ciekawszych polskich startupów. Startup określany jest przez twórców jako Airbnb dla komputerów i nową erę ekonomii współdzielenia – w tym wypadku mocy obliczeniowej, którą użytkownicy mogą udostępniać bądź kupować po niższych cenach niż chmura Amazona czy Microsoft.

Strona Internetowa: www.golem.network


45. Nethone

Nethone umożliwia sprzedawcom internetowym i instytucjom finansowym kompleksowe zrozumienie ich użytkowników i zapobieganie oszustwom online. Firma działa w modelu SaaS (software as a service). Dzięki autorskiemu profilowaniu użytkowników online i technologii ML, Nethone wykrywa i zapobiega oszustwom płatniczym oraz przejęciom kont z niezrównaną skutecznością.

Strona Internetowa: www.nethone.com


46. Kontakt.io

Kontakt.io łączy świat rzeczywisty z Internetem Rzeczy, dostarczając rozwiązania oparte o technologię Bluetooth Smart. Kontakt.io oferuje rozwiązanie oparte o chmurę, otwierając tym samym możliwość zarządzania flotą beaconów z dowolnego miejsca na ziemi.

Strona Internetowa: www.kontakt.io


47. Survicate

Startup Survicate oferuje kompleksowe narzędzie do szybkiego przeprowadzenia badań i zbierania opinii klientów na stronach internetowych, a także poprzez e-mail. Survicate kieruje swój produkt do firm z sektora MŚP, w tym głównie do osób zajmujących się optymalizacją konwersji stron internetowych i obsługą klienta.

Strona Internetowa: www.survicate.com


48. Neptune

Neptune jest dla data scientistów tym, czym Github dla programistów, a Hubspot dla działów marketingu i sprzedaży – intuicyjnym i łatwym w obsłudze narzędziem do współpracy, które sprawia, że informacje są klarowne i umożliwiają szybszy postęp. W finansowaniu startupu uczestniczyli m.in. TDJ Pitango Ventures, niemiecki fundusz Rheingau Founders czy anioł biznesu i ekspert data science Marek Cygan.

Strona Internetowa: www.neptune.ai


49. Codewise

Codewise to słynny krakowski startup założony w 2011 roku, który w 2017 i 2018 r. został uznany przez Financial Times, Statista i Deloitte za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie, a jego założyciel Robert Gryn stał się najmłodszym polskim milionerem i trafił na listę najbogatszych Polaków przygotowywaną przez ceniony magazyn Forbes. CentralNic, najstarszy rejestr domen funkcjonalnych, wykupił Codewise za 36 milionów dolarów.

Strona Internetowa: www.codewise.com


50. VersaBox

VersaBox to start-up, który rewolucjonizuje branżę przemysłowo-logistyczną. Jakub Michalski razem z trójką wspólników: Rafałem Chojeckim, Michałem Walęckim i Mateuszem Wiśniowskim, opracowali robota przemysłowego VersaBot. Urządzenie to może podnosić ładunki do 700 kg i przez 8 godz. samoczynnie transportować je w magazynach.

Strona Internetowa: www.versabox.eu


51. Airly

Startup ze stolicy małopolski, tworzy system do monitoringu jakości powietrza. Co ciekawe, wśród osób, które zdecydowały się na wsparcie finansowe jednego z bardziej znanych polskich start-upów (wiele serwisów cytuje dane od Airly) znalazł się między innymi Richard Branson (twórca Virgin).

Strona Internetowa: www.airly.org


52. Yosh.ai

Startup automatyzuje komunikację i obsługę klienta w firmach za pomocą asystentów głosowych, jak również wspiera sprzedaż w e-commerce i integruje się z wewnętrznymi systemami. Jest to rozwiązanie, które angażuje użytkowników korzystających z asystentów głosowych takich jak Google Assistant. O Yosh.ai zrobiło się szczególnie głośno, gdy startup znalazł się na łamach magazyn Forbes w 2018 roku. Jego założycielką i CEO jest Katarzyna Dorsey.

Strona Internetowa: www.yosh.ai


53. Inksearch

INKsearch to system rezerwacji dla studiów tatuażu i platforma bookingowa łącząca artystów, salony tatuażu i klientów z całego świata. W wielkim uproszczeniu, Inksearch jest tym dla branży tatuażu, czym Booksy jest dla branży beauty. W spółkę zainwestowały m.in. fundusze KnowledgeHub i Czysta3.VS

Strona Internetowa: www.inksearch.co


54. ChallengeRocket

Platforma ChallengeRocket.com jest narzędziem skierowanym z jednej strony do studentów i absolwentów, jak również do pracowników działów HR i rekrutacji dużych przedsiębiorstw i korporacji. Zadaniem platformy jest zbudowanie internetowej społeczności talentów dzięki organizowaniu cyklicznych wyzwań-konkursów dla użytkowników platformy, na podstawie których sprawdzane są ich umiejętności.

Strona Internetowa: www.challengerocket.com


55. Therapify

Therapify chce sprawić, aby dostęp do pomocy psychologicznej był powszechny i łatwiejszy, niż ma to miejsce obecnie. Dzięki platformie możemy umówić się do psychologa, psychoterapeuty czy psychiatry z poziomu aplikacji. Therapify powstało w 2019 r., jednak zdążyło już pozyskać finansowanie w wysokości 2,4 mln zł. Startup ten jest kolejnym przykładem przedsiębiorstwa, którego rozwiązanie znacząco zyskało na znaczeniu z powodu pandemii COVID-19.

Strona Internetowa: www.therapify.eu


56. MC2 Innovations

MC2 Innovations, to startup założony w 2018 r. przez Annę Streżyńską oraz Arkadiusza Szczebiota, rozwijający dwa produkty: Carrotspot oraz Greenstock. Priorytetem firmy jest rozwój i komercjalizacja produktu Carrotspot, czyli narzędzia służącego motywowaniu, nagradzaniu i okazywaniu uznania pracownikom bez konieczności angażowania budżetu. Platforma Carrotspot wykorzystuje technologię blockchain, BI i AI. Z rozwiązania skorzystały takie firmy jak Budimex, Wirtualna Polska czy Orbis.

Strona Internetowa: www.mc2innovations.com


57. Gamfi

Gamfi to platforma grywalizacyjna, będąca innowacyjnym rozwiązaniem zwiększającym motywację i zaangażowanie pracownika, a w tym przede wszystkim oferuje zgrywalizowany proces on-boardingu pracowników. Z rozwiązań oferowanych przez Gamfi skorzystały takie przedsiębiorstwa jak InPost, T-Mobile, Volvo, czy Electrolux. Jednym z inwestorów w Gamfi jest polski fundusz Pracuj Ventures.

Strona Internetowa: www.gamfi.com


58. Codility

Codility bootstrappowało się, czyli inaczej samofinansowało, przez ponad 10 lat, jednak ze względu na ambitne plany rozwojowe spółka zamknęła rundę finansowania w wysokości 22 milionów dolarów. Firma oferuje platformę ułatwiająca przedsiębiorstwom budowanie efektywniejszych zespołów programistów, wspierając od lat zespoły programistów w gigantach takich jak Microsoft, Tesla, Slack czy Okta.

Strona Internetowa: www.codility.com


59. Livechat

Livechat to wrocławski startup, który jest jednym z największych na świecie producentów oprogramowania typu „live chat dla biznesu”. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2014 r. i od tego czasu ciągle rośnie, osiągając wycenę liczoną w setkach milionów złotych. Jednym z ich konkurentów jest inny polski startup zajmujący się również chatami na żywo – Tidio.

Strona Internetowa: www.livechat.com


60. Autenti

Autenti jest platformą do podpisywania umów online, a także wymiany i autoryzacji dokumentów w sieci, skierowaną do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw, instytucji, czy korporacji. Platforma umożliwia także przechowywanie dokumentów w chmurze. W Autenti zainwestowały wspólnie banki takie jak: Alior Bank, PKO BP, BNP Paribas, a kwota inwestycji wyniosła 17 milionów złotych.

Strona Internetowa: www.autenti.com


61. Sentione

Sentione to polski start-up, który zajmuje się automatyzacją obsługi klienta z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, a także botemi konwersacyjnymi. Jego głównymi klientami są spółki z sektora finansowego oraz banki. Z rozwiązań oferowanych przez Sentione korzystały takie przedsiębiorstwa jak PepsiCo, T-Mobile, LG, Nivea, czy P&G.

Strona Internetowa: www.sentione.com


62. Sundose

Sundose to startup, który zajmuje się przygotowywaniem spersonalizowanej suplementacji w modelu subskrypcyjnym. Klienci startupu rozpoczynają od przejścia długiej ankiety na stronie internetowej, gdzie odpowiadają na pytania o stan swojego zdrowia, nawyki czy choroby. Następnie mogą również skorzystać z kontaktu z dietetykiem, któremu przekazują bardziej szczegółowe informacje (np. badania krwi). Ten komponuje dla nich suplementację, która w istocie jest mieszanką kilkudziesięciu substancji.

Strona Internetowa: www.sundose.io