Projekt Startup

Usługi doradcze dla startupów.

Digital Design & Branding

Dowiedz się Więcej

Strategia Biznesowa

Dowiedz się więcej

Prototypowanie

Dowiedz się więcej

Digital Design & Branding

Strona Internetowa

Stworzymy nowoczesną, responsywną stronę internetową w oparciu o popularne systemy CMS, zaprojektujemy unikalny webdesign oraz wypełnimy stronę zawartością przyjazną pod kątem SEO.

Projektowanie Logotypu

Istnieje powiedzienie, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Stworzymy atrakcyjne wizualnie logo, które oddaje naturę konkretnego przedsięwzięcia. 

Branding

Dbamy o spójną komunikację wizualną oraz branding, gdyż według nas są to kluczowe aspekty każdego odnoszącego sukcesy przedsięwzięcia. Tworzymy m.in. wizytówki, grafiki do social mediów, stopki emailowe, szablony prezentacji i wiele, wiele więcej!

Digital Consulting

Doradzamy we wszystkich aspektach związanych z digital design. W zależności od tego czy Twój startup lub przedsięwzięcie potrzebuje doradztwa czy kompleksowego audytu brandu, jesteśmy tu by Ci pomóc.

Projektowanie Graficzne

Nasz zespół projektuje wszystkie materiały graficzne oraz key visuals, zarówno te cyfrowe jak i te przeznaczone do druku. 

Landing Pages

Tworzymy proste, nowoczesne i atrakcyjne wizualnie one-pagery, które w zwięzły sposób przedstawią pomysł Twojego startupu całemu światu.

Projekt Startup

Czym się zajmujemy?

Budujemy

Budujemy niesamowite start-upy z najlepszymi aspirującymi i ambitnymi założycielami.

Projektujemy

Projektujemy przejrzyste i atrakcyjne interfejsy użytkownika, makiety oraz mock-upy.

Tworzymy

Tworzymy przyciągające wzrok, konwertujące i dobrze pozycjonowane strony internetowe.

Pitch Deck

Od koncepcji i treści po projekt graficzny – zajmujemy się realizacją całości prezentacji inwestorskiej, tak aby jak najlepiej sprzedać Twój pomysł inwestorom.

Projekt Prezentacji

Tworzymy łatwe w użyciu i atrakcyjne wizualnie szablony prezentacji.

Sesje Pitchowania

Sesje treningowe pitchowania 1 na 1 z naszym konsultantem, który wygrał kilka konferencji pitchingowych dla start-upów.

Business Model Canvas

Przygotujemy strategiczną analizę Twojego biznesu w postaci Business Model Canvas, którą możesz wykorzystać do dopracowania swojego pomysłu na start-up i rozmów z inwestorami.

Analiza Konkurencji

Dokładne zbadanie konkurencji i znajdowanie unikalnych wyróżników w porównaniu z istniejącymi rozwiązaniami.

Biznesplan

Analiza finansowa start-upu, w tym przeanalizowanie niezbędnych wydatków i solidne uzasadnienie przyszłego sposobu monetyzacji.

Strategia Biznesowa

Projekt Startup

Czym się zajmujemy?

Doradzamy

Szkolimy założycieli jak rozmawiać z inwestorami.

Badamy

Robimy dokładne badania, ponieważ rozpoznanie rynku jest tym, co wyróżnia najlepsze start-upy.

Analizujemy

Skupiamy się na podejmowaniu decyzji w oparciu o rzetelne dane.

Z

Testujemy

to nasze drugie imię: uwielbiamy testować, sprawdzać i weryfikować wiele hipotez.

Prototypowanie

Customer Journey

Jako ważna część procesu rozwoju produktu, mapa podróży klienta pokazuje różne punkty interakcji między użytkownikiem a produktem.

UX/UI Design

UX/UI Design jest kluczem do sukcesu każdego cyfrowego produktu. Nieważne czy chcesz stworzyć aplikacje mobilną, czy webową – przygotujemy  UX/UI Design bazujący na kompleksowym UX Research oraz nowoczesnym UI stworzonym w metodologii user-first.

Mock-upy i Prototypy

Mock-upy (makiety) przygotowane przez naszych specjalistów i projektantów sprawdzą się lepiej w przekonywaniu inwestorów i wizualizacji tego, co faktycznie chcesz zbudować niż ograniczone, czasochłonne i drogie MVP.

User Stories

W krótkim i nieformalnym języku opiszemy cechy Twojego przyszłego produktu z perspektywy użytkownika końcowego, podkreślając korzyści i wartość, jaką czerpie z jego użytkowania.

MVP

Będziemy współpracować z Tobą, aby zrozumieć, jaki minimalny zestaw funkcjonalności będzie potrzebny i oszacować kwotę, którą musisz uzyskać aby go zbudować.

Weryfikacja Pomysłu

Wykorzystując zestaw różnych technik, upewnimy się, że Twój pomysł na start-up opiera się na mocnej hipotezie i jest na niego zapotrzebowanie.

Dylematy Założycieli

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się…

Jak powinien wyglądać mój brand?

Nawet jeśli jest to skromny początek Twojej długiej podróży jako foundera, branding i marketing są jednym z kluczy do sukcesu Twojego startupu. Owszem, jako logo możesz użyć zdjęć stockowych ściągniętych z internetu, ale jak będzie to postrzegane przez inwestorów i klientów? Spójny branding, który obejmuje logo, brandbook i paletę kolorów, to coś, co łatwo dostrzegą inwestorzy i co uatrakcyjni Twój start-up. Logo to pierwsza interakcja z Twoim produktem – i musi być dobra! Przygotowujemy dla Ciebie pełny branding zgodnie z najlepszymi praktykami w branży, a także dodajemy do niego szczyptę kreatywności i weźmiemy pod uwagę Twoją opinię.

Jak stworzyć stronę internetową, która przyciągnie klientów i inwestorów?

Zbudowanie świetnego produktu to jedno, ale sprzedanie go to zupełnie inne wyzwanie. Inwestorzy i pierwsi użytkownicy wyrabiają sobie zdanie na temat Twojego start-upu na podstawie strony internetowej – jedynego okna na świat, jakie będziesz posiadać. Patrząc na różne strony internetowe, można łatwo odróżnić start-up, który nie wzbudza zaufania od takiego, który wygląda jak coś ekscytującego. Wiemy, jak zaprojektować Twoją stronę internetową, tak aby była ekscytująca i skuteczna. Będziesz miał dobrze przygotowany flow na stronie, który będzie atrakcyjny dla odwiedzających. Dzięki czytelnym call-to-action uzyskasz wysokie współczynniki konwersji, a dobrze zoptymalizowane SEO sprawi, że Twoja witryna będzie łatwa do znalezienia przez Google. Wielu odwiedzających i konwertujących użytkowników, czyż nie tego wszyscy chcemy?

Jak sprawdzić, czy mój pomysł na startup jest dobry?

To dobre pytanie. Bardzo często przekonują nas własne pomysły i wydaje nam się, że znaleźliśmy świetną okazję na start-up. Ale czy tak jest na pewno? Czy chcemy spędzić miesiące lub lata pracując nad czymś nieistotnym, co nie przyciągnie uwagi użytkowników ani inwestorów? Jak możemy sprawdzić nasz pomysł, aby mieć pewność, że nie tylko nie marnujemy czasu, ale także udowodnić inwestorom, że istnieje realne zapotrzebowanie na nasz produkt lub usługę? Mamy dopracowany proces weryfikacji i analizy pomysłów w Founders Blackbox i wiemy jak sprawdzić, które pomysły na startup warto realizować dzięki analizie źródeł wtórnych jak i własnym badaniom.

Jak monetyzować start-up i stworzyć model biznesowy?

Bez względu na to, jak wspaniały i przełomowy jest twój pomysł na start-up, jedynym pytaniem, które zadadzą inwestorzy – i Ty sam(a) też powinieneś(aś) też sobie zadać! – jest „jak do diabła chcecie na tym zarabiać”? Zbudowanie dobrego produktu to jedno, ale trzeba też pomyśleć o monetyzacji i stworzeniu atrakcyjnego modelu biznesowego dla start-upu, który przekona inwestorów. Mamy doświadczenie z różnymi modelami biznesowymi i przygotowaliśmy niezliczoną ilość biznesplanów z prognozą przyszłych przychodów – i z chęcią przygotujemy jeden dla Ciebie.

Jak zrobić przekonujący pitch deck dla inwestorów?

Jeden dokument. To wszystko czego potrzebujesz, aby przekonać inwestorów do sfinansowania Twojego pomysłu i uczynienia z niego prawdziwego produktu. Nie musimy tutaj wyjaśniać, jak ważny jest dobry pitch-deck, prawda? Musi opierać się na mocnej hipotezie i przekonującym biznesplanie, popartym dokładnym badaniem rynku i planem pozyskiwania klientów. Musi mieć odpowiedni flow z chwytliwymi frazami, które sprawią, że inwestorzy poczują strach przed utratą takiej okazji inwestycyjnej. Niemniej ważne jest to aby prezentacja była schludna, atrakcyjne graficznie i profesjonalna. Zajmiemy się dla Ciebie zarówno zawartością, jak i projektem pitch decku, abyś mógł skupić się tylko na zrobieniu dobrego wrażenia na inwestorach.

Jak przygotować prototyp i mock-upy?

Jak to się mówi po angielsku, rozmowa jest tania (ang. talk is cheap). Jednak to właśnie robi większość założycieli start-upów gdy docierają do inwestorów i przedstawiają im swój pomysł – mówią, mówią i mówią. Mają prezentację i dobry pomysł, ale nic, co pomogłoby zwizualizować ich pomysł inwestorom, aby uczynić go bardziej realnym, bardziej atrakcyjnym. Jeśli masz działające MVP – to świetnie. Jednak większość start-upów nie może sobie pozwolić na wydawanie dziesiątek czy setek tysięcy złotych na zatrudnianie programistów lub też spędzanie miesięcy na poszukiwaniu co-foundera programisty. Mamy dla Ciebie dobrą informację – nie musisz już tego robić. Możemy przygotować dla Ciebie atrakcyjne wizualnie i przekonujące prototypy w postaci klikalnych makiet. Można je nawet kliknąć, więc podczas prezentacji inwestor prawie poczuje jakby to był działający produkt!

Jak przygotować strategię wejścia na rynek i plan marketingowy?

Komuś, kto nigdy nie robił strategii wejścia na rynek (go-to-market), trudno nawet myśleć o tym jak zacząć. Jest tak wiele rzeczy, które trzeba omówić i przemyśleć, w tym m.in. analiza konkurencji, porównanie kanałów akwizycji czy kanały marketingowe. Robiliśmy takie strategie wielokrotnie dla start-upów z różnych branż, zarówno B2B jak i B2C. Kompleksowa strategia wejścia na rynek to doskonałe narzędzie marketingowe, które można pokazać potencjalnym inwestorom, ale także bezcenne narzędzie operacyjne z wieloma praktycznymi punktami, które pokierują działaniami marketingowymi w krótkim lub długim okresie czasu.

Jak zacząć przekształcać pomysł w start-up?

Możesz mieć wizjonerski pomysł, który może odwrócić rynek do góry nogami, ale po prostu nie wiesz, od czego zacząć i co robić, ponieważ nigdy wcześniej nie miałeś(aś) start-upu. Bez obaw, przeprowadzimy Cię przez wszystkie kroki, które musisz wykonać. Przygotujemy wszystko, od projektów i prototypów po kompleksowe biznesplany. W razie potrzeby skonsultujemy i powiemy Ci jak zarządzać start-upem i rozmawiać z inwestorami – zostanie założycielem nigdy nie było łatwiejsze odkąd pojawił się Founders Blackbox.

Porozmawiajmy o Twoim Projekcie

Zacznijmy naszą wspólną podróż.

Nasz cel: zapewnić Ci wszystkie narzędzia potrzebne do rozpoczęcia działalności i znalezienia inwestorów. Zamiast spędzać miesiące lub lata na budowaniu swojego produktu, zweryfikuj swój pomysł za pomocą mock-upów i przyciągnij inwestorów przekonującą prezentacją pitch deck.

Projekt Startup

Pomagamy budować startupy.

EMAIL

konrad@projektstartup.pl

Projekt Startup narodził się w mieście królów - Krakowie.

konrad@projektstartup.pl

Social Media